Sądeczanie zgłosili 1600 zagrożeń przy pomocy ogólnopolskiej policyjnej mapy. To dane za pierwsze półrocze 2022 roku. Informacje przekazuje się przez Internet.
Od początku roku do 30 czerwca policja zweryfikowała i potwierdziła 967 zgłoszeń, a najczęstszymi z nich było: wypalanie traw, dzikie wysypiska śmieci, nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach czy przekroczenie dozwolonej prędkości.
Krajowa Mapa Zagrożeń pozwala na anonimowe przekazanie informacji policji o sytuacjach, które według mieszkańców wpływają negatywnie na ich bezpieczeństwo.
Zgłoszenia weryfikowane są przez funkcjonariuszy, dlatego ważne jest rozsądne korzystanie z aplikacji.
Należy pamiętać, że mapa nie służy do zgłaszania pilnych interwencji – w tego typu przypadkach należy skorzystać z numeru alarmowego 112.



![Gmina Tymbark: Ruszyła modernizacja wodociągów i kanalizacji [WIDEO] 4 Pawel Ptaszek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Pawel_Ptaszek-350x250.jpg)







![Piesi noście odblaski, kierowcy sprawdźcie ustawienie świateł [WIDEO] 12 ryszard ogurek 23.10001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/ryszard_ogurek_23.10001-120x86.jpg)


