Przez wiele lat miał gwałcić swoją pasierbicę oraz przyczyniać się do nielegalnego usunięcia ciąży. Jest akt oskarżenia w sprawie wyrodnego ojczyma z powiatu nowotarskiego.
Tragiczną sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, do którego miejscowa prokuratura skierowała akt oskarżenia. Według niej, mężczyzna miał współżyć z pasierbicą przez 7 lat, a wszystko zaczęło się gdy była ona 11-letnią dziewczynką.
Tragedia dziecka trwała wtedy, gdy mężczyzna był jej oficjalnym opiekunem prawnym.
Akt oskarżenia dotyczy obcowania płciowego z nieletnią osobą, oraz przerwania ciąży. Za te czyny, oskarżonemu grozi łącznie nawet 18 lat więzienia.
Zapobiegawczo został on już umieszczony w areszcie, gdzie będzie czekał do rozpoczęcia sprawy.








![Radni będą głosować na nowym budżetem powiatu limanowskiego. Jakie inwestycje są zaplanowane na 2026 rok? [WIDEO] 9 mieczyslaw uryga001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mieczyslaw_uryga001-350x250.jpg)





