Gmina Korzenna odbuduje 2 mosty i blisko 3 km dróg dzięki wsparciu z budżetu państwa na usuwanie klęsk żywiołowych. To niecałe 3,2 miliona złotych, co pokryje 80% kosztów prac.
Jak powiedział w porannym programie RDN Nowy Sącz wójt Leszek Skowron, pieniądze te pomogą naprawić miejsca, które najbardziej ucierpiały podczas letnich trąb powietrznych i ulew.
– Te mosty były jedynym łącznikiem poszczególnych przysiółków z pozostałą częścią gminy i świata. Było to wielkie utrudnienie. Podziwiam też cierpliwość mieszkańców, którzy musieli chodzić pieszo, by dostać się do aut pozostawionych po drugiej stronie potoku – mówił wójt.
Gmina zakończyła już przetargi na 4 zadania, a w tym tygodniu powinien być rozstrzygnięty kolejny. Prace będą prowadzone w Mogilnie, Koniuszowej, w Korzennej i w Łyczanej. Łączny koszt napraw to prawie 4 miliony złotych.
![Gminna Korzenna wyda 4 miliony na najpilniejsze naprawy po klęskach żywiołowych [WIDEO] 1 skowron leszek studio 10 2021](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2021/10/skowron_leszek_studio_10_2021-750x536.jpg)

![Zmieni się operator schroniska dla bezdomnych zwierząt? Konkurs trwa do grudnia [WIDEO] 3 joanna otto](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/joanna_otto-350x250.jpg)





![Wielki sukces piłkarek Starówki Nowy Sącz. Wygrały na stadionie narodowym! [WIDEO] 9 fot. zorlikanastadion.pl](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/starowka_ns_z_orlikanastadionpl-350x250.jpg)





