Do końca przyszłego roku wszystkie przejścia dla pieszych, położone na drogach zarządzanych przez powiat nowosądecki, mają być doświetlone.
– Mamy ambitne plany, aby być pierwszym powiatem w Polsce, który zrealizuje taki pomysł – komentuje starosta nowosądecki, Marek Kwiatkowski.
Prace już trwają, a do końca roku w ten sposób zostanie zabezpieczonych jeszcze kilkadziesiąt przejść.
– Będzie to 30 przejść doświetlonych, a w przyszłym roku chcemy zbudować takich przejść 100. Chcemy doprowadzić do sytuacji, aby każde przejście na drodze powiatowej w powiece nowosądeckim było doświetlone.
Jak dodaje Marek Kwiatkowski, wraz z modernizacją przejść dla pieszych, powiat nowosądecki planuje też wyposażenie swoich dróg w mierniki prędkości, które będę mobilizowały kierowców do wolniejszej jazdy, a tym samym poprawią bezpieczeństwo na drogach.

![Niebezpieczne zdarzenie na drodze w Orłowie. Samochód zahaczył o dwoje dzieci [AKTUALIZACJA] 2 fot. freepik](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mezczyzna-jedzie-na-rowerze-przez-park-na-sciezce-obok-kolorowej-szyny-widok-z-tylu-dloni-na-kierownicy-z-bliska-350x250.jpg)




![Jest projekt nowego budżetu z inwestycjami. Radni po świętach zdecydują co dalej [WIDEO] 7 benedykt wegrzyn001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/10/benedykt_wegrzyn001-350x250.jpg)


![Niebezpieczne zdarzenie na drodze w Orłowie. Samochód zahaczył o dwoje dzieci [AKTUALIZACJA] 10 fot. freepik](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mezczyzna-jedzie-na-rowerze-przez-park-na-sciezce-obok-kolorowej-szyny-widok-z-tylu-dloni-na-kierownicy-z-bliska-120x86.jpg)


![Ulice zamykane bez uprzedzenia? Sprawdzamy co zaskoczyło kierowców w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 13 kopernika NS 2 scaled e1764341460797](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kopernika_NS-2-scaled-e1764341460797-120x86.jpg)

