54. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju wraca po pandemii w formie tradycyjnej. W uzdrowisku pod Górą Parkową oficjalnie zaprezentowano tegoroczną edycję.
W czasie uroczystości zaprezentowany został list intencyjny, podpisany w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie przez samorządy i i instytucje, które będą razem tworzyć festiwal w najbliższej przyszłości.
Burmistrz Krynicy Piotr Ryba, przedstawiając sygnatariuszy listu, mówił o celach jego podpisania.
– Gmina Krynica-Zdrój, województwo małopolskie, Filharmonia Krakowska i Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju. To jest początek mam nadzieję długoletniej i owocnej współpracy między tymi czterema podmiotami, tylko i wyłącznie z korzyścią dla poziomu artystycznego i stabilności finansowej festiwalu kiepurowskiego.
Tegoroczne koncerty odbywać się będą między innymi w Pijalni Głównej w Krynicy oraz w kościele w Tyliczu. Wystąpią na nich artyści z całego świata, a wykonywać będą najpiękniejsze utwory muzyki operowej i operetkowej, ale też muzykę kameralną.






![Straż Gminna w Podegrodziu już w przyszłym roku? Samorząd dostał pieniądze na zatrudnienie pracownika i sprzęt [WIDEO] 7 Malgorzata Gromala](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Malgorzata-Gromala-350x250.jpg)





![Był społecznikiem i filantropem. Tak wygląda jego grób. Mieszkańcy chcą go odnowić [ZDJĘCIA] 13 fot. Gmina Stary Sącz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/nagrobek_stary_sacz-120x86.jpg)

