środa, 24 czerwca 2026
TARNÓW +48 14 627 50 50  NOWY SĄCZ +48 18 449 06 00 

103,6 FM | 101,2 FM | 88,3 FM | 105,1 FM

  • STRONA GŁÓWNA
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
    • PATRONATY
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
    • KONTAKT
  • WSPARCIE
Brak
View All Result
POSŁUCHAJ
RDN
  • STRONA GŁÓWNA
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
    • PATRONATY
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
    • KONTAKT
  • WSPARCIE
SŁUCHAJ
RDN

Gmina Piwniczna ustawiła na Obidzy sporny znak zakazu wjazdu [ZDJĘCIA]

Radio RDNautor / źródło: Radio RDN
2021/05/11 - 10:10
- AKTUALNOŚCI
A A
Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterEmail

Na Obidzy w Piwnicznej-Zdroju pojawił się zakaz wjazdu. To miejsce, gdzie chętnie przyjeżdżają turyści. Po długich konsultacjach pomiędzy mieszkańcami osiedla Kosarzyska i gminą postawiono zakaz. Chodzi o to, by uregulować wzmożony ruch przy wyjściu na tamtejsze górskie szlaki.

Droga na Obidzę, gdzie znajduje się krzyżówka znanych górskich szlaków i bacówka, jest wąska i niebezpieczna. Stwarza to zagrożenie, gdy pojawia się tu więcej turystów.

Aby uregulować ruch, Urząd Gminy Piwniczna postawił znak, jednak już na samym końcu drogi przed ostatnim parkingiem, zamiast na przykład przy parkingu w połowie drogi. To dzieli mieszkańców.

– Lepiej, żeby był niżej. Nawet pytaliśmy turystów. To nie jest tak, że pytaliśmy tylko młodszych. Nawet starsze osoby, z odznakami PTTK, które naprawdę zdobywają te góry, powiedziały, że jeśli byłby znak na dole, to by zostawiły samochód i poszły – mówi jedna z mieszkanek Obidzy. – Lepiej jest jechać do góry, ale można też zostawić na dole – dodaje starszy mężczyzna.

– Znak jest na samej końcówce, przed samym parkingiem, już za bacówką, gdzie jest brak możliwości zawrócenia. Turysta jedzie 3 kilometry i wcześniej nie ma informacji na dole, że tylko tam można zaparkować – komentuje przewodniczący osiedla Kosarzyska Piotr Ściegienny.

Z tego powodu zarówno wjazd, jak i wejście drogą nie należą do przyjemnych. Na wąskiej drodze spotykają się piesi, kierowcy, a nawet rowerzyści.

Dlaczego więc zakaz wjazdu znalazł się w tak niefortunnym miejscu? Burmistrz Dariusz Chorużyk twierdzi, że nad tym rozwiązaniem pracowało wiele ludzi.

– Pracowała policja, pracowało starostwo, pracowały firmy, które się tym zajmują, pracowali wreszcie urzędnicy. To był taki konsensus. Tą metodą wypracowaliśmy takie rozwiązanie, które jest tak, jak powiedziałem nadal do sprawdzenia. Życie samo skoryguje. Można mieć nie wiadomo jakie rozwiązania, a później okazuje się, że niekoniecznie się sprawdzają.

Włodarz dodaje też, że znak na samej górze drogi, tuż przy przełęczy Gromadzkiej jest najprawdopodobniej rozwiązaniem testowym.

– Zaproponowaliśmy coś i chciałem sprawdzić, czy zostanie to przyjęte dobrze lub źle. Jeżeli czytamy komentarze w różnych miejscach, to umówmy się, że nadal jest dwugłos.

Ten dwugłos potrwa najprawdopodobniej do momentu, kiedy gmina nie zaproponuje stałego rozwiązania. Burmistrz przyznał, że dobrym pomysłem będzie umieszczenie tablicy informacyjnej przy parkingu położonym w połowie wzniesienia, tak aby kierowcy wiedzieli, że jest to ostatnie możliwe miejsce do zaparkowania dla wszystkich, którzy nie jadą bezpośrednio do bacówki, ale do węzła szlaków na tak zwanej Czerwonej Młace. Dopracowanie obecnego rozwiązania lub zmiana je na inne ma być gotowe jeszcze przed wakacjami. Będziemy przyglądać się tej sprawie.

Tagi: Nowy SączRegion sądeckidrogaPiwniczna-ZdrójDariusz ChorużykmieszkańcyParkingturyściObidza
Poprzedni

Uczennica I LO w Krynicy wytańczyła złoto i poleci na Florydę

Następny

Strzelał do ludzi w centrum miasta. Ranił 50-latka

ZOBACZ RÓWNIEŻ

AKTUALNOŚCI

Tomasz Bełzowski: Jest szansa na aparat RTG w nowym ośrodku zdrowia

24 czerwca 2026
fot. Tomasz Bąk
AKTUALNOŚCI

Wyjątkowy jubileusz parafii w Zbylitowskiej Górze – transmisja w RDN

24 czerwca 2026
AKTUALNOŚCI

Sport receptą na otyłość i uzależnienia? Ważne dyskusje podczas forum w Kamionce Wielkiej [ZDJĘCIA]

24 czerwca 2026
fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
AKTUALNOŚCI

Miliony na drogi

24 czerwca 2026
AKTUALNOŚCI

Budynek starosądeckiej Opoki przechodzi prawdziwy lifting [ZDJĘCIA]

24 czerwca 2026
AKTUALNOŚCI

„Każdego dnia w bólach modlitwy rodzę ludzi dla nieba”. O duchowym macierzyństwie w audycji „Rodzina w sercu Małopolski – śladami św. Jana Pawła II”

24 czerwca 2026
fot. policja.pl/zdjęcie ilustracyjne
AKTUALNOŚCI

Chciał zawieźć dzieci na wycieczkę. Miał ponad promil alkoholu w organizmie

24 czerwca 2026
AKTUALNOŚCI

Łęka: Ruszyła wyczekiwana rozbudowa Szkoły Podstawowej

24 czerwca 2026

NAJNOWSZE

Alpejska Glasba po raz drugi wystąpi w Tarnowie. Tym razem dla ojców

14:02

Tomasz Bełzowski: Jest szansa na aparat RTG w nowym ośrodku zdrowia

14:02

Jarmark dominikański na powitanie wakacji

14:02

Wyjątkowy jubileusz parafii w Zbylitowskiej Górze – transmisja w RDN

14:02

Sport receptą na otyłość i uzależnienia? Ważne dyskusje podczas forum w Kamionce Wielkiej [ZDJĘCIA]

14:02

Miliony na drogi

13:01

Budynek starosądeckiej Opoki przechodzi prawdziwy lifting [ZDJĘCIA]

12:12

„Każdego dnia w bólach modlitwy rodzę ludzi dla nieba”. O duchowym macierzyństwie w audycji „Rodzina w sercu Małopolski – śladami św. Jana Pawła II”

12:12

Chciał zawieźć dzieci na wycieczkę. Miał ponad promil alkoholu w organizmie

12:12

Łęka: Ruszyła wyczekiwana rozbudowa Szkoły Podstawowej

12:12

NIE PRZEGAP

fot. magnific

’Ale Frajda”. Plenerowy Dzień Dziecka na 'Relaksie”

27 maja 2026
Oplus_16908320

GRAND LISTA 474, 20.06.2026

19 czerwca 2026
fot. Kacper Drąg, Gorlice24.pl

Tragedia w powiecie gorlickim. Nie żyje 17-letni motocyklista

31 maja 2026
[logo_showcase id="117200"]

RDN MAŁOPOLSKA

ul. gen. Józefa Bema 14
33 - 100 Tarnów
tel.: +48 14 627 50 50
e-mail: info@rdn.pl

RDN NOWY SĄCZ

pl. Kolegiacki 4
33 - 300 Nowy Sącz
tel.: +48 18 449 06 00
e-mail: sacz@rdn.pl

AKTUALNOŚCI
RELIGIA
SPORT
KULTURA
GALERIE
PATRONATY
WSPARCIE

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. RDN. 2024.

Brak
View All Result
  • Radio RDN
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • PATRONATY
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
  • KONTAKT
  • WSPARCIE

© 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. RDN.

Ta strona korzysta z plików cookie. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Polityka prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • Odcienie szarościOdcienie szarości
  • Wysoki kontrastWysoki kontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj