Poszukiwane są rodziny, które zechcą wesprzeć inne rodziny z dysfunkcjami, pokazując im własnym przykładem i radą jak prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie.
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej rozpoczął się nabór do programu rodzin wspierających.
Koordynatorka programu Magdalena Jezierska podkreśla, że zadaniem rodziny wspierającej nie jest wyręczanie rodziny wspieranej w czymkolwiek, ale tzw. modelowanie zachowań i pobudzanie do aktywnego przezwyciężania trudności.
– Poszukujemy rodzin wspierających, czyli takich, które pokażą właśnie innym rodzinom, jak prawidłowo powinny funkcjonować w społeczeństwie, jak prawidłowo powinny wypełniać funkcję opiekuńczo-wychowawczą, ale również taką funkcje społeczną, rodzicielską. Ma to na celu przede wszystkim poprawę jakości rodzicielstwa. Zadaniem w ogóle rodziny wspierającej jest właśnie aktywna pomoc rodzinie, która przeżywa trudności w wychowaniu dzieci.
Rodzina wspierająca nie otrzymuje wynagrodzenia, działa niejako na zasadzie wolontariatu, ale w oparciu o ustalenia prawne i przy wsparciu instytucji pomocowych (MOPS).
Dokładnych informacji na temat programu i wymagań udziela Magdalena Jezierska, koordynatorka zespołu ds. pomocy specjalistycznej i asysty rodzinnej, która urzęduje przy ul. Goslara 5, pok. nr 10.
Można także dzwonić pod numer telefonu: 14 688 20 52.

![Nadawaliśmy na żywo z Wielkiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Są tu tylko produkty ręcznie robione [ZDJĘCIA] 2 gaeria](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/gaeria-350x250.jpg)






![Integracja, tolerancja i uczenie wrażliwości. Europejski Tydzień Autyzmu w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 9 MOK 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/MOK-1-350x250.jpg)
![Nadawaliśmy na żywo z Wielkiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Są tu tylko produkty ręcznie robione [ZDJĘCIA] 10 gaeria](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/gaeria-120x86.jpg)

![Są szóste w Polsce. Duże osiągnięcie piłkarek z Tęgoborzy [ROZMOWA] 12 pilkarki tegoborze studio2](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pilkarki_tegoborze_studio2-120x86.jpg)


