Cały czas ważą się losy umiejscowienia tegorocznego Forum Ekonomicznego. – Szukamy kompromisu – powiedział w porannej rozmowie RDN Nowy Sącz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.
Punktem sporu – jak informowaliśmy – jest kwestia odpowiedniej tymczasowej powierzchni użytkowej pod zorganizowanie Forum. Zaproponowany przez samorząd uzdrowiska i województwa nowy wariant, nadal nie spełnia oczekiwań Instytutu Studiów Wschodnich.
– Uczestniczę w tych rozmowach bardziej jako mediator. Przekonuję obie strony, że warto w tym temacie dojść do porozumienia – mówi marszałek Witold Kozłowski. – Ja namawiam burmistrza, żeby ciągle zwiększał (powierzchnię) oczywiście wspierając go w różnych innych sytuacjach, natomiast w stronę instytutu kieruję słowa związane z patriotyzmem lokalnym, sądeckim, małopolskim, że byłoby bardzo wielką szkodą, gdyby Forum Ekonomiczne zmieniło lokalizację, gdyby przeniosło się do innego regionu.
Przypomnijmy, że Krynica Zdrój była pierwszą lokalizacją Forum Ekonomicznego. W ubiegłym roku ze względu na sytuację pandemiczną i czerwoną strefę epidemiczną powiatu nowosądeckiego wydarzenie zostało przeniesione do Karpacza w województwie dolnośląskim.
Czy negocjacje przyniosą zamierzony efekt i FE powróci do krynickiego uzdrowiska?
Do tematu będziemy wracać.
![Województwo negocjuje warunki powrotu Forum Ekonomicznego do Krynicy [WIDEO] 1 kozlowski](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2021/01/kozlowski-750x536.jpg)



![Kobieta przygnieciona przez drzewo w powiecie tarnowskim. W akcji ratunkowej uczestniczyły służby z dwóch powiatów [AKTUALIZACJA] 5 fot. fb. Brzesko112.pl - Brzeski Portal Ratowniczy](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/603823192_1393408048817636_1955251625558264113_n-350x250.jpg)





![Jarmark Bożonarodzeniowy w Lisiej Górze [21.12.2025] 11 aa IMG 5828 bb](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/aa_IMG_5828_bb-120x86.jpg)



