Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu ma nowe organy. Uroczysty obrzęd ich wybudzenia odbędzie się we wtorek 23 czerwca. Mszy św. przewodniczyć będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż.
Jak mówi proboszcz ks. Waldemar Ciosek, to będzie ważna chwila dla parafii.
– Instrument ma 44 głosy, powstał w ciągu dwóch lat. Wybudowała go znana polska firma. Organy będą służyły podczas liturgii, jak i do organizowanych koncertów. Jestem przekonany, że ten instrument będzie służył naszemu pokoleniu i następnym. Został on w całości sfinansowany przez naszych parafian, którzy systematycznie składali ofiary na ten cel.
Uroczystości w parafii Ducha Świętego w Mielcu rozpoczną się we wtorek o godzinie 18.00.














