Tarnowskie siatkarki wygrywają rundę zasadniczą i są o krok od awansu!

275558886 361520615983673 5798540887838773267 n

Takich wyników oczekują kibice Roleski Grupy Azoty PWSZ Tarnów! Tarnowskie „Żyrafy” w meczu na szczycie pokonały drużynę ITA Tools Stal Mielec 3-2 i przypieczętowały swoją wygraną w rundzie zasadniczej!

Siatkarki z Tarnowa kroczą od wygranej do wygranej i są coraz bliżej upragnionego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. W miony weekend mierzyły się na wyjeździe z będącą na drugiej lokacie w tabeli drużyną ITA Tools Stali Mielec. Po bardzo emocjonującym meczu wygrały 3:2. Po pierwszym pewnie wygranym secie (25:14) do głosu zaczęły dochodzić gospodynie, które wygrały dwa kolejne sety (25:26), (25-20). Trener tarnowianek Marcin Wojtowicza nie dały za wygraną i zwyciężyły w czwartym secie (25-21) doprowadzając do tie-break’a. W nim okazały się lepsze (16-14) i wygrały całe spotkanie. MVP tego meczu została wybrana Wiktoria Kowalska, która zdobyła ostatni punkt w meczu.

Dzięki wygranej tarnowianki nadal prowadzą w tabeli 1. Ligi siatkówki kobiet. Nad mielecką drużyną mają 7 punktów przewagi.