Podróż z Tarnowa do Kielc i Warszawy drogą krajową 73 może zajmować teraz nieco więcej czasu. Na moście przez Wisłę w Szczucinie rozpoczęły się prace konserwacyjno-zabezpieczające.
Na czas prac został wprowadzony ruch wahadłowy, a utrudnienia potrwają przez najbliższe 3 tygodnie.
Rzecznik Kieleckiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec–Buras, informuje, że prace będą się odbywać na podnośnikach, stąd zmiana organizacji ruchu.
– Wykonywane są m.in. zabezpieczenia antykorozyjne. Takie prace są wykonywane regularnie, etapami, przy dobrych warunkach pogodowych. Uczulamy kierowców, aby zwracali szczególną uwagę na tymczasowe oznakowanie i zmianę organizacji ruchu. Podkreślam, że nie jest to stała zmiana. Taka sytuacja zachodzi tylko wtedy, kiedy wymaga tego bezpieczeństwo i rodzaj prowadzonych prac.
Ruch wahadłowy obowiązuje od godziny 8.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku. W weekendy będzie można normalnie jeździć.

![Siatkarscy mistrzowie poprowadzili trening dla uczniów z Nowego Sącza [ZDJĘCIA] 2 Ignaczak ns 11 202532](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ignaczak_ns_11_202532-350x250.jpg)

![Limanowa: Od nowego roku wzrosną opłaty za wywóz śmieci [WIDEO] 4 Jolanta Juszkiewicz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Jolanta_Juszkiewicz-350x250.jpg)





![Siatkarscy mistrzowie poprowadzili trening dla uczniów z Nowego Sącza [ZDJĘCIA] 10 Ignaczak ns 11 202532](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ignaczak_ns_11_202532-120x86.jpg)




