Od 25 lat, regularnie co miesiąc, w kościele bł. Karoliny w Tarnowie trwa modlitwa w intencji trzeźwości.
W najbliższy piątek, 1 maja odbędzie się 300. Jubileuszowe Czuwanie Modlitewne i 25-lecie działalności Apostolstwa Trzeźwości.
Jak mówi zaangażowany w organizację czuwań Eugeniusz Dąbrowski, mieszkańcy Tarnowa i okolic gromadzą się w miejscu, gdzie przed laty był Jan Paweł II i wyniósł na ołtarze błogosławioną Karolinę.
Czuwania to także zadośćuczynienie za grzechy nietrzeźwości i inne uzależnienia.
– Na czuwania przychodzą rodziny, które potrzebują pomocy, a także trzeźwiejący alkoholicy, abstynenci. Jest to owocna modlitwa, świadczą o tym kroniki, które są zapisywane. Jedni proszą o modlitwę o trzeźwość dla najbliższych w rodzinie i w naszej Ojczyźnie. Są też podziękowania. To najlepiej świadczy o tym, że było, jest i będzie potrzebne w dalszym ciągu takie czuwanie w intencji trzeźwości naszego narodu.
34 lata temu Eugeniusz Dąbrowski podjął decyzję, że do końca życia będzie abstynentem.
– Taką decyzję podjąłem z miłości do żony, dzieci, rodziny i Ojczyzny. Stało się to po spowiedzi generalnej podczas rekolekcji. Zdecydowałem, że do końca życia chcę być całkowitym abstynentem, to znaczy nie pić, nie palić i propagować trzeźwy styl życia. Warto być trzeźwym.
W pierwszy piątek miesiąca, 1 maja w kościele bł. Karoliny w Tarnowie odbędzie się 300. Czuwanie Modlitewne Diecezjalnego Apostolatu Trzeźwości, pod hasłem 'Trzeźwymi bądźcie i czuwajcie”. Czuwanie rozpocznie się o 17.30 nabożeństwem majowym. O 20.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za 25 lat posługi i dar abstynencji, zakończona Apelem Jasnogórskim.














