niedziela, 6 września 2026
TARNÓW +48 14 627 50 50  NOWY SĄCZ +48 18 449 06 00 

103,6 FM | 97,0 FM | 101,2 FM | 88,3 FM | 105,1 FM

  • STRONA GŁÓWNA
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • 44. PPT
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
    • PATRONATY
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
    • KONTAKT
  • WSPARCIE
Brak
View All Result
POSŁUCHAJ
RDN
  • STRONA GŁÓWNA
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • 44. PPT
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
    • PATRONATY
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
    • KONTAKT
  • WSPARCIE
SŁUCHAJ
RDN

Pola Nadziei z licytacją koszulki Lewandowskiego i kodami QR. Akcja już w tę niedzielę pod sądeckimi kościołami

Maria Mółkaautor / źródło: Maria Mółka
2026/04/17 - 12:12
- AKTUALNOŚCI
A A
Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterEmail

Zobacz zdjęcia:

sadeckie_hospicjum-2

sadeckie_hospicjum-2
Zdjęcie 6 z 12

Na Sądecczyźnie znów odbędzie się akcja Pola Nadziei. Wolontariusze z puszkami będą kwestować pod sądeckimi kościołami już w tę niedzielę – 19 kwietnia. Każdy datek wspierać będzie Sądeckie Hospicjum, a konkretnie jego rozbudowę. W ramach akcji pojawiają się też nowości – jak licytacja koszulki Roberta Lewandowskiego czy kody QR na puszkach.

Wolontariuszy z niebieskimi puszkami oraz identyfikatorami spotkacie w niedzielę nie tylko na terenie Nowego Sącza – mówi Leszek Zegzda, członek zarządu Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum.

https://rdn.pl/wp-content/uploads/2026/04/16koscioly.mp3

– W Starym Sączu, w Świniarsku, Librantowej, Nawojowej, Porębie Małej, Siedlcach, Kamionce Wielkiej, Ptaszkowej, Przysietnicy, Chomranicach, Wielogłowach, Łososinie Dolnej, Królowej Górnej, Krużlowej Wyżnej, Podolu-Górowej, Marcinkowicach, Tropiu, Jamnej i po raz pierwszy w Trzetrzewinie i Muszynie. Zbiórka będzie prowadzona przy kościołach, dzięki zgodzie biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Tych parafii angażujących się jest jak widać bardzo wiele, podobnie jak wolontariuszy z różnych organizacji, co pokazuje wrażliwość społeczną i chęć pomocy.

O. Bogdan Długosz, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu i kapelan Sadeckiego Hospicjum, podkreślił rolę pomocy paliatywnej, czyli kierowanej do osób terminalnie chorych.

https://rdn.pl/wp-content/uploads/2026/04/17ks_dlugosz.mp3

– Mamy różne etapy w życiu, przychodzi taki etap, kiedy dotyka nas słabość i choroba, no i wtedy jakby to towarzyszenie od różnej strony, właśnie medycznej, duchowej, ludzkiej, jest bardzo istotne. Chyba największym wyzwaniem jest to, żeby człowiek nie został sam, w takim poczuciu, że jestem bezradny, nie wiem co zrobić. Tutaj hospicjum daje wsparcie na różnych poziomach, nie tylko tym medycznym, ale ludzkim.

Dlatego warto pomagać wrzucając datki do puszek. Każda zebrana złotówka zostanie przeznaczona na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum. W zamian za ofiary dostaniecie żonkile – cięte lub takie w doniczkach.

Rozdawane będą też tradycyjnie żonkilowe kartki, na których znalazły się prace laureatów tegorocznego konkursu organizowanego przez towarzystwo.

https://rdn.pl/wp-content/uploads/2026/04/17dzieci_kartka.mp3

– Na mojej kartce jest narysowana dziewczynka, która wręcza żonkile panu na wózku inwalidzkim. To pokazuje, że trzeba pomagać i wręczać taki uśmiech innym.

– U mnie były narysowane żonkile, motyle, pszczoły, bociany i kreta. W trakcie konkursu dowiedziałam się, że w hospicjum przebywają osoby i że trzeba je wspierać, pomagać im i czynić dobre uczynki.

– opowiadały autorki kartek Łucja, Aniela, Marysia i Julia.

Warto dodać, że w tym roku można pomóc nie wychodząc z domu.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum na jednej z platform internetowych wystawiło po raz pierwszy przedmiot do licytacji. To koszulka Roberta Lewandowskiego. Jak mówi główny organizator akcji Pola Nadziei Mieczysław Kaczwiński, jest na niej autentyczny podpis piłkarza.

https://rdn.pl/wp-content/uploads/2026/04/16hospicjum1.mp3

– Po raz pierwszy licytujemy taką rzecz podczas Pól Nadziei. Tę koszulkę przekazała nam Caritas Jezuickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu. Koszulka jest już na portalu Allegro. Drugą taką nowością jest to, że po raz pierwszy na naszych puszkach pokazuje się kod QR, który będzie można odczytać elektronicznie i zrobić wpłatę. Ten kod QR przekieruje na stronę sądeckiego hospicjum.

Osoby, które chcą wesprzeć akcję, a nie będą mieć gotówki, mogą zeskanować taki kod i dokonać wpłaty online.

Dodajmy, że umowa z wykonawcą, który zajmie się rozbudową Sądeckiego Hospicjum, ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu.

Tagi: Leszek Zegzdao. Bogdan DługoszwolontariuszezbiórkaMieczysław Kaczwińskipola nadzieiSądeckie HospicjumRobert LewandowskikościołylicytacjakoszulkaNowy Sączkod QR
Poprzedni

Wypadek traktora na stromym terenie. Ranny kierowca, uszkodzona elewacja domu

Następny

Ks. Jan Bartoszek podczas Mszy św. za Ojczyznę: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi

ZOBACZ RÓWNIEŻ

fot. Krzysztof Dzidek, PKP PLK
AKTUALNOŚCI

Prace kolejowe trwają w regionie limanowskim. Co teraz dzieje się na placu modernizacji linii 104?

6 września 2026
RELIGIA

Mały Odpust Tuchowski. To będzie dzień błogosławieństwa ziarna siewnego

6 września 2026
AKTUALNOŚCI

Ks. prof. Marek Kluz: Dziś moralność chrześcijańska przez wielu ludzi traktowana jest jak szwedzki stół

6 września 2026
AKTUALNOŚCI

„Prawdziwi patrioci, którzy oddali życie za Polskę”. Sądeczanie oddali hołd Niezłomnym na Hali Łabowskiej [ZDJĘCIA]

5 września 2026
AKTUALNOŚCI

Festiwal, który budzi kreatywność. ‘Z KAPELUSZA’ zachwycił widzów małych i dużych

5 września 2026
AKTUALNOŚCI

Agropromocja w Starym Sączu, czyli święto rolnictwa i nie tylko. „Wydarzenie z dużym rozmachem” [ZDJĘCIA]

5 września 2026
fot. Gmina Łososina Dolna
AKTUALNOŚCI

Jubileuszowe dożynki w sądeckiej gminie. To będzie X Łososińskie Święto Plonów

5 września 2026
fot. Adrian Maraś, sandecja.pl
AKTUALNOŚCI

Derby małopolski dla Podhala Nowy Targ. Sandecja bez punktów w meczu wyjazdowym

5 września 2026

NAJNOWSZE

fot. Krzysztof Dzidek, PKP PLK

Prace kolejowe trwają w regionie limanowskim. Co teraz dzieje się na placu modernizacji linii 104?

11:11

Mały Odpust Tuchowski. To będzie dzień błogosławieństwa ziarna siewnego

07:07

Ks. prof. Marek Kluz: Dziś moralność chrześcijańska przez wielu ludzi traktowana jest jak szwedzki stół

06:06

„Prawdziwi patrioci, którzy oddali życie za Polskę”. Sądeczanie oddali hołd Niezłomnym na Hali Łabowskiej [ZDJĘCIA]

21:09

Kino plenerowe w Ilkowicach [05.09.2026]

20:08

Agropromocja w Starym Sączu [5.09.2026]

19:07

Festiwal 'Z KAPELUSZA’ w Tarnowie [05.09.2026]

18:06

Festiwal, który budzi kreatywność. ‘Z KAPELUSZA’ zachwycił widzów małych i dużych

18:06

Agropromocja w Starym Sączu, czyli święto rolnictwa i nie tylko. „Wydarzenie z dużym rozmachem” [ZDJĘCIA]

14:02

Jubileuszowe dożynki w sądeckiej gminie. To będzie X Łososińskie Święto Plonów

14:02

NIE PRZEGAP

Ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak: Bóg jest – pierwsza prawda Eucharystii

21 sierpnia 2026

Kino plenerowe zawitało do Gręboszowa

15 sierpnia 2026
fot. parafia Borzęcin

Borzęcin Górny. Poświęcenie odnowionego ołtarza Matki Bożej Borzęcińskiej

3 września 2026
RADIO KATOLICKIE
UN PAPIESKI
UNS
AKCJA KATOLICKA
BIBLOS
KULTURA TARNÓW
SRK
CARITAS
KANA
ITER
Małopolska
AKADEMIA TARNOWSKA

RDN MAŁOPOLSKA

ul. gen. Józefa Bema 14
33 - 100 Tarnów
tel.: +48 14 627 50 50
e-mail: info@rdn.pl

RDN NOWY SĄCZ

pl. Kolegiacki 4
33 - 300 Nowy Sącz
tel.: +48 18 449 06 00
e-mail: sacz@rdn.pl

AKTUALNOŚCI
RELIGIA
SPORT
KULTURA
GALERIE
PATRONATY
WSPARCIE

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. RDN. 2024.

Brak
View All Result
  • Radio RDN
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • 44. PPT
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • PATRONATY
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
  • KONTAKT
  • WSPARCIE

© 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. RDN.

Ta strona korzysta z plików cookie. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Polityka prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • Odcienie szarościOdcienie szarości
  • Wysoki kontrastWysoki kontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj