– Nadmierna prędkość to najczęstsza przyczyna wypadków z udziałem jednośladów – przypomina Ryszard Ogurek, zastępca naczelnika sądeckiej drogówki. Służby apelują więc o rozsądek w trakcie jazdy.
W ostatnich dniach już kilkukrotnie konieczna była interwencja ratowników, ze względu na zdarzenia z udziałem motocykli.
– Kierujący motocyklami cały czas uczestniczą u nas w ruchu drogowym. Ta aura, które teraz panuje, sprawia, że amatorzy dwóch kółek na nasze drogi wyjadą. Dbajmy o to, żeby być dostrzeżonym. Tutaj też apel do kierujących motocyklami, żeby stosowali się zwłaszcza do ograniczeń prędkości, a do kierujących samochodami, żeby zwracali uwagę, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej czy włączając się do ruchu
– mówił zastępca naczelnika sądeckiej drogówki.
W ostatni weekend do wypadku z udziałem motocyklisty doszło m.in. na drodze krajowej 75 w Kurowie. Kierowca jednośladu trafił do szpitala.
Na tej samej trasie – tyle że w Wielogłowach kilka dni wcześniej także poszkodowany był motocyklista.
Kolejny wypadek na krajówce. Służby apelują o ostrożną jazdę