Radni gminy Chełmiec sprzeciwiają się ograniczaniu lekcji religii w szkołach. Uchwała w tej sprawie została przegłosowana i zaakceptowana na ostatniej sesji.
Przypomnijmy, że radny gminy Łososina Dolna Jacek Turek jesienią zeszłego roku wysłał do wszystkich sądeckich gmin projekt uchwały przygotowany przez fundację Ordo Iuris.
Gmina Chełmiec jest drugą po samorządzie Krynicy-Zdroju, która przyjęła dokument.
– Cieszę się, że kolejna gmina podjęła tę uchwałę, że czuje się zobowiązana walczyć o te nasze wartości. Radni rozumieją, że jest to duże niebezpieczeństwo i jeśli nie zaczniemy działać wspólnie, to polegniemy. Jako pierwsza uchwalę przyjęła w styczniu gmina Krynica-Zdrój. Nadzieja umiera ostatnia.
Dodał Jacek Turek, który liczy, że kolejne sądeckie gminy zdecydują się na przyjęcie takiej uchwały, która po akceptacji radnych trafia do wojewody.