Warunki w górach zachęcają do wycieczek. Sobota (22.03) ma być pogodna i bez opadów, więc warto wyruszyć na beskidzkie szlaki.
Przydać mogą się okulary przeciwsłoneczne, ale też dobre wysokie buty, no miejscami na ścieżkach może być mokro, nie tylko z powodu błota, ale zalegających jeszcze miejscami resztek śniegu.
Jak mówi ratownik Grupy Krynickiej GOPR Karol Bodziony, w Beskidzie Sądeckim widać już coraz więcej pieszych turystów.
– Sezon się już zaczyna i mamy ładną, słoneczną pogodę. Więcej osób już się teraz porusza na szlakach. Mamy błoto pośniegowe na czerwonym, Głównym Szlaku Beskidzkim, na Jaworzynie i w rejonie Przehyby. Są jeszcze nocami przymrozki do -5, a w wyższych partiach do -7 stopni Celsjusza.
Niestety aura może powoli zacząć się psuć już w nocy z soboty na niedzielę, która według prognoz będzie już pochmurna i z przelotnymi opadami deszczu.
Pamiętajmy, aby na wyjście na szlak dobrze się przygotować, przede wszystkim kondycyjnie i mierzyć siłę na zamiary. Dobry ekwipunek, prowiant, mapa i smartfon z aplikacją Ratunek powinny być podstawą każdego górskiego piechura.



![Tragedia w powiecie limanowskim. Pożar i śmierć kobiety [ZDJĘCIA] 4 fot. OSP Łososina Górna](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pozar_krosna_osp_lososina-350x250.jpg)
![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 5 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-350x250.jpg)
![Chełmiec będzie miastem? Obietnice gminy, ale też wątpliwości mieszkańców [ZDJĘCIA] 6 chelmiec miastem](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/chelmiec_miastem-350x250.jpg)



![Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych [16.11.2025] 10 IMG 0260](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_0260-120x86.jpg)




