21 marca, z okazji pierwszego dnia wiosny maluchy z tarnowskiego przedszkola przy ul. Błotnej odwiedziły Radio RDN Małopolska.
Przedszkolaki opowiedziały nam co lubią w tej porze roku.
– To, że jest ciepła. – Że są kwiaty. – Jest przysłowie, w marcu, jak w garncu. – Lubimy jeździć na rowerze i grać w piłkę na polu. – Wiosna jest wysportowana, ćwiczy od samego rana. Razem z wiosną ćwiczymy, wszyscy dobrze się bawimy!
21 marca to stały termin rozpoczęcia wiosny. Pierwsze dni przyniosą ciepłą i słoneczną pogodę w całym kraju. W najbliższym czasie na termometrach zobaczymy nawet 20 stopni.

![Marcinkowice: Na drodze powiatowej powstaną dodatkowe pasy dla kierowców? To sposób na korki [ZDJĘCIA] 2 droga powiatowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/droga-powiatowa-350x250.jpg)



![Poranna kolizja i korki na moście Heleńskim w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 6 wypadek most helenski](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/wypadek_most_helenski-350x250.jpg)
![Nowy Sącz: Siostry Felicjanki służą Bogu i ludziom. To u nich jest Okno Życia [ROZMOWA] 7 felicjanki okno zycia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/felicjanki_okno_zycia-350x250.jpg)
![Budżet gminy Nawojowa. "Na miarę możliwości, bez kredytu" [ROZMOWA] 8 kielbasa stanislaw studio 12 2025](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/kielbasa_stanislaw_studio_12_2025-350x250.jpg)

![Marcinkowice: Na drodze powiatowej powstaną dodatkowe pasy dla kierowców? To sposób na korki [ZDJĘCIA] 10 droga powiatowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/droga-powiatowa-120x86.jpg)




