Wzmoże policyjne patrole czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących na Sądecczyźnie. Więcej patroli na drogach pojawi się już od poniedziałku (23.12).
Funkcjonariusze spodziewają się większego natężenia ruchu. Wiele osób w najbliższych dniach wyjedzie bowiem na wypoczynek lub na świąteczne spotkania do najbliższych
– W celu zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych, funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na wykroczenia popełniane przez kierujących, m.in. przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także przewożenie dzieci poza specjalnym fotelikiem ochronnym. Również policjanci będą sprawdzać trzeźwość kierujących. Należy pamiętać, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stwarza ogromne niebezpieczeństwo na drodze, dlatego apelujemy o trzeźwość za kierownicą.
– apeluje Justyna Basiaga z sądeckiej policji.
Policjanci podczas działań w okresie świąteczno – noworocznym będą zwracać także uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, zwłaszcza na przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.
Będą też sprawdzać czy piesi poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym wyposażeni są w elementy odblaskowe. Policyjna akcja potrwa do 7 stycznia.



![To nie będą łatwe dni dla kierowców w Limanowej i w Mordarce [OBJAZDY] 4 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mordarka_pkp_plk-350x250.jpg)




![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 9 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-350x250.jpg)


![Ks. Krzysztof Czech: Cisza Adwentu jest nam potrzebna do właściwego spotkania z Panem Bogiem [WIDEO] 12 Ks.Krzysztof Czech](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ks.Krzysztof_Czech-120x86.jpg)


