Młodym, zdolnym ludziom z rodzin mniej zamożnych pomaga Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Już w niedzielę w Dniu Papieskim przed kościołami w całej Polsce odbędzie się zbiórka na stypendia dla młodzieży.
Stypendyści pochodzą także z diecezji tarnowskiej.
– Diecezja tarnowska ma ponad 60 stypendystów. Rekrutacja trwa i procedura przydzielania stypendiów dla studentów. Uczniowie ze starszych klas szkół podstawowych i średnich dostają miesięcznie 580 zł, a studenci 850 zł. Młodzi mogą przeznaczyć stypendium m.in. na zakwaterowanie w bursie, dojazdy do szkoły, zakup podręczników, rozwój pasji-
mówił w Pulsie Regionu diecezjalny koordynator Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia ks. Bogdan Mikołajczyk, wikariusz parafii w Tarnowie- Mościcach.
Ze wsparcia fundacji korzysta obecnie rocznie ponad 2 tys. osób z całej Polski, a stypendia przyznawane są już od VII klasy szkoły podstawowej i mogą być kontynuowane aż do zakończenia studiów. Przez 20 lat działalności Fundacja pomogła ukończyć studia tysiącom młodych ludzi.
To także rozwój duchowy młodego pokolenia.
– Formują się w duchu nauczania św. Jana Pawła II. Im dłużej ktoś jest w programie stypendialnym tym bardziej się rozwija. Stypendyści często udzielają się w swoich parafiach. Angażują się w Liturgiczną Służbę Ołtarza, są wolontariuszami, działają w grupach młodzieżowych. Czynią wiele dobra w środowisku, w którym żyją.
W niedzielę, 13 października będziemy obchodzić XXIV Dzień Papieski pod hasłem 'Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Stypendyści wezmą udział w niedzielnym Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Dębicy. Uczestnicy będą się modlić podczas Mszy św. o godz. 11.00 celebrowanej przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w parafii Miłosierdzia Bożego. Transmisja liturgii w radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Po Mszy Świętej wyruszy Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, który zakończy się na Placu Solidarności, gdzie przewidziany jest program artystyczny.




![Urzędnicy szkolą się na wypadek wojny albo innego kryzysu [WIDEO] 5 tadeusz krolczyk](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/tadeusz_krolczyk-350x250.jpg)







![Zderzenie pociągu z samochodem ciężarowym w Miliku [ZDJĘCIA] 13 fot. słuchacz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/zderzenie-pociagu-Milik-120x86.jpg)

