Około 40-letni mężczyzna z urazem kręgosłupa został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR w wyniku wypadku, do jakiego doszło w środowe (10.07) popołudnie na kąpielisku Chorwacja w miejscowości Jurków (gm. Czchów).
Jak informują służby, do wypadku przed godziną 16. Wówczas mężczyzna, najprawdopodobniej w wyniku skoku do wody, doznał poważnego urazu kręgosłupa szyjnego. By sprawniej przeprowadzić akcję ratowniczą konieczne było wezwanie helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Na miejscu akcję zabezpieczającą prowadził zastęp straży z JRG Brzesko, jednostki OSP z Jurkowa oraz Czchowa, a także policja.












![Zima w natarciu! Tysiące domów bez prądu. Jest apel służb [AKTUALIZACJA] 13 1 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/1-1-120x86.jpg)

