Nie bedzie na razie poswiecenia ochronki w Boliwii, gdzie dwa tygodnie temu doszlo do zabójstwa mlodej wolontariuszki. W uroczystosci zaplanowanej pierwotnie na 22 lutego mial wziac udzial biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, Leszek Leszkiewicz. Ze wzgledu na prowadzone na miejscu postepowanie prokuratorskie, wyjazd odwolano. Nie wiadomo kiedy sie odbedzie.
– Siostry Sluzebniczki Debickie, które prowadza placówke przezywaja ogromny dramat – powiedzial hierarcha w rozmowie z RDN. Zdaniem biskupa Leszka Leszkiewicza, zamordowana Helena Kmiec jest przykladem praktykowania wiary z przekonaniem. – Chcialbym zwrócic uwage, zebysmy patrzac na ofiare, sp. Heleny uwierzyli, ze kazdy z nas jest zobowiazany do gloszenia Ewangelii. Nie bedziemy zdolni wszyscy do takiego heroizmu, by jechac gdzies, z radoscia glosic Slowo Boze i jesli trzeba, oddac zycie za Chrystusa, ale ta radosc i ta determinacja powinny byc obecne w zyciu kazdego wierzacego, w kontekscie zblizajacego sie Synodu powiem – kazdego wierzacego w naszej Diecezji – dodal.
Jak informowalismy, do tragicznego zdarzenia doszlo w nocy w domu misyjnym, w którym przebywaly dwie mlode kobiety ze Wspólnoty Wolontariatu Misyjnego Salvator. Napastnik, który wlamal sie z powodów rabunkowych, ugodzil nozem jedna z nich – Helene. Mimo szybkiej reanimacji, nie udalo sie jej uratowac. Sprawca zostal juz zatrzymany przez tamtejsza Policje.
Posluchaj biskupa Leszka Leszkiewicza:
Dorota Kunc


![Brama Miasta ma być nową wizytówką Nowego Sącza. Co na to mieszkańcy? [ZDJĘCIA] 3 wizualizacja](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/1-350x250.jpg)

![Przetarg na basen, modernizacje dróg i budowa oczyszczalni. Gmina Grybów chce w nowym roku wydać na inwestycje ponad 46 mln złotych [WIDEO] 5 Migacz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Migacz-350x250.jpg)





![Zima w natarciu! Tysiące domów bez prądu. Jest apel służb [AKTUALIZACJA] 11 1 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/1-1-120x86.jpg)


