Gmina Muszyna stara się dochować obietnicy, co do nowego wyciągu w Szczawniku, który mają zbudować Polskie Koleje Linowe. Narciarze mieliby się tam pojawić już w grudniu.
Jak mówi burmistrz Jan Golba, na miejscu trwają już prace porządkowe i przygotowawcze do rozpoczęcia głównych robót. Dodaje, że na przeszkodzie szybkiej realizacji może stanąć jedynie biurokracja.
– W zasadzie jest to już teraz dość dobrze przygotowane. Jeżeli rzeczywiście nie będzie ze strony instytucji wydających pozwolenia żadnych problemów, to może ta część, bo wiadomo, że na razie chodzi o część, zostanie zrealizowana już na ten sezon.
Jak Golba zapewnia, że jeśli do zimy nie uda się zrealizować inwestycji, to na pewno szusowanie w Szczawniku będzie realne w sezonie 2025/2026.
Wyciąg w Szczawniku ma wchodzić w skład dużego kompleksu narciarskiego, którego inwestorem są Polskie Koleje Linowe. Ma on w przyszłości połączyć Wierchomlę z Jaworzyną Krynicką.
Muszyna: Decyzja środowiskowa o obwodnicy już w maju? [WIDEO]



![Prezydenci Nowego Sącza z oświadczeniem na temat zarzutów prokuratorskich [WIDEO] 4 konferencja prezydent ns zarzuty](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/konferencja_prezydent_ns_zarzuty-350x250.jpg)








![Piknik Ekologiczny w Szkole Podstawowej w Rdziostowie [ARTYKUŁ SPONSOROWANY] 13 Piknik rdziostow 10 20253](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Piknik_rdziostow_10_20253-120x86.jpg)

