Czy obecny starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski zachowa swoją funkcję na kolejne 5 lat? Chociaż arytmetyka w nowej Radzie Powiatu Nowosądeckiego nie pozostawia złudzeń, to samorządowiec twierdzi, że jest za wcześnie, by podjąć decyzję o wycofaniu się z walki.
W rozmowie z radiem RDN Nowy Sącz Marek Kwiatkowski stwierdził, że trzeba spokojnie poczekać do 7 maja, bo na ten dzień zwołana została inauguracyjna sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego.
– Wtedy się rozstrzygnie, kto będzie przewodniczącym rady, kto będzie w zarządzie, kto będzie rządził Powiatem Nowosądeckim. Ja jestem sportowcem z krwi i kości i wyznaję zasadę trenera Kazimierza Górskiego, że dopóki piłka w grze to się gra i ja dalej gram. Także zobaczymy, bo jest jeszcze kilka dni czasu.
Jak mówił na naszej antenie szef powiatowych struktur PiS, Marek Pławiak, partia planuje zaproponować funkcję starosty nowosądeckiego Tadeuszowi Zarembie.
Zwycięskie Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło do Rady Powiatu Nowosądeckiego 18 radnych, a Komitet Silna Sądecczyzna Marka Kwiatkowskiego zdobył 8 głosów. Sądecka Wspólnota Samorządowa wprowadziła do rady 2 osoby, a Koalicja Obywatelska 1 osobę.
Marek Kwiatkowski: W tej kadencji mieliśmy inwestycyjny sukces [WIDEO]

![Ważna ulica w Limanowej zostanie zamknięta z powodu robót na linii kolejowej [SPRAWDŹ OBJAZDY] 2 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/limanowa_most_pkp_plk-350x250.jpg)
![Dwór z Wielogłów trafi do Nowego Sącza. Gdzie i kiedy będzie można go zwiedzać? [ZDJĘCIA] 3 fot. Muzeum Ziemi Sądeckiej](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/muzeum-ziemi-sadeckiej-1-350x250.jpg)





![Wypadek w Klęczanach koło Gorlic. Są ranni [ZDJĘCIA] 9 kleczany halogorlice 8](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/kleczany_halogorlice-8-350x250.jpg)
![Ważna ulica w Limanowej zostanie zamknięta z powodu robót na linii kolejowej [SPRAWDŹ OBJAZDY] 10 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/limanowa_most_pkp_plk-120x86.jpg)


![Mieszkańcy mogą już planować przyłącza. Kanalizacja w Starej Wsi wybudowana [WIDEO] 13 Jan Skrzekut](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Jan_Skrzekut-120x86.jpg)

