Ponad 30 ciągników blokuje w środę (20.03) drogę powiatową w Korzennej. W ten sposób rolnicy z Sądecczyzny łączą się z protestem generalnym, który odbywa się w kilkuset miastach w całym kraju.
Sprzeciwiają się unijnym regulacjom zawartym w tzw. Zielonym Ładzie. Chcą też wstrzymania importu produktów rolnych z Ukrainy.
– Napływ tego zboża uderza w nasze kieszenie. Oni to sprowadzają za marne pieniądze, a zboże jest niskiej jakości. Zielony Ład nie dotyczy tylko rolników, a dotknie wszystkich nas
– mówi jeden z organizatorów protestu, Jarosław Mika.
Droga powiatowa w Korzennej według oficjalnego zgłoszenia ma być blokowana od 8.00 – 17.00. Czas ten prawdopodobnie będzie jednak o połowę krótszy – zaznaczają organizatorzy.
Utrudnień w przejeździe można spodziewać się na odcinku od szkoły podstawowej, aż do skrzyżowania za stadionem piłkarskim z drogą na Jasienną.



![Tragedia w powiecie limanowskim. Pożar i śmierć kobiety [ZDJĘCIA] 4 fot. OSP Łososina Górna](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pozar_krosna_osp_lososina-350x250.jpg)
![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 5 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-350x250.jpg)
![Chełmiec będzie miastem? Obietnice gminy, ale też wątpliwości mieszkańców [ZDJĘCIA] 6 chelmiec miastem](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/chelmiec_miastem-350x250.jpg)



![Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych [16.11.2025] 10 IMG 0260](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_0260-120x86.jpg)




