Punkt widokowy na Wojciechowej Górze nową atrakcją turystyczną gminy Grybów. Dzięki zamontowanej tam lunecie obserwować można pasma Beskidu Sądeckiego, Niskiego, ale też Gorce i Tatry.
Punkt znajduje się na szczycie znanego w gminie wzniesienia w sołectwie Siołkowa. Powstał dzięki dotacji z urzędu marszałkowskiego. Grybowski samorząd otrzymał je jako laureat konkursu „Małopolska Wieś 2023”.
Podwyższenie z lunetą daje możliwość obserwacji najbliższych, beskidzkich pasm, ale też tych dalszych, zakończonych malowniczym widokiem łańcucha Tatr. Z tego miejsca można też podziwiać okoliczne garby Pogórza Rożnowskiego i Ciężkowickiego.
Inicjatywa tworzy koncepcję rozwoju obszarów wiejskich, tzw. „smart” wioski i jak chwali się samorząd, to dobry przykład aktywności mieszkańców i „ożywienie” miejscowości.
![Gmina Grybów ma nową atrakcję turystyczną [ZDJĘCIA] 1 fot. Gmina Grybów/Piotr Gaborek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/01/Siolkowa-glowne-750x536.jpg)
![Brama Miasta ma być nową wizytówką Nowego Sącza. Co na to mieszkańcy? [ZDJĘCIA] 2 wizualizacja](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/1-350x250.jpg)

![Przetarg na basen, modernizacje dróg i budowa oczyszczalni. Gmina Grybów chce w nowym roku wydać na inwestycje ponad 46 mln złotych [WIDEO] 4 Migacz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Migacz-350x250.jpg)





![Brama Miasta ma być nową wizytówką Nowego Sącza. Co na to mieszkańcy? [ZDJĘCIA] 10 wizualizacja](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/1-120x86.jpg)




