Sandecja wygrywa z Polonią Bytom!

sandecjja

W sobotnim (21.10) meczu 14. kolejki piłkarskiej drugiej ligi Sandecja Nowy Sącz pokonała 3:2 Polonię Bytom.

Drużyna z Nowego Sącza podjęła Polonię jako gospodarze na stadionie Garbarni Kraków. Niestety już od pierwszych minut spotkania biało-czarni musieli grać w dziesiątkę. Po ukaraniu czerwoną kartką w 13. minucie boisko opuścił Kamil Słaby. Parę minut później Polonia zdobyła pierwszą bramkę. Zdobył ją Lucjan Zieliński w 24. minucie meczu. Wynik wyrównał w 37. minucie Jakub Wróbel, po strzale z rzutu karnego.

Po rozpoczęciu drugiej połowy bramką Rastislava Vaclavika Sandecja wyszła na prowadzenie. Trzeci punkt dla drużyny z Nowego Sącza zdobył w 67. minucie Kamil Sobczak. Drugą bramkę dla zespołu z Bytomia zdobył po strzale z rzutu karnego Dawid Wolny. Spotkanie zakończyło się jednak zwycięstwem Sandecji.

Ostatni raz zespoły grały ze sobą w 2013 roku. Wówczas również wygrali biało-czarni. Mimo zwycięstwa, Sandecja nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Sandecja Nowy Sącz – Polonia Bytom 3:2

Bramki: Jakub Wróbel (37′, k), Rastislav Vaclavik (55′), Kamil Sobczak (67′) – Lucjan Zieliński (24′), Dawid Wolny (76′, k).

Żółte kartki: Radosław Gołębiowski, Kamil Sobczak, Tomasz Kołbon, Michał Rutkowski, Tomasz Nawotka, Paweł Sokół – Daniel Ściślak, Tomasz Gajda, Konrad Andrzejczak, Patryk Stefanski

Czerwona kartka: Kamil Słaby (13′)

Sandecja: Paweł Sokół, Kamil Słaby, Kamil Sobczak (Piotr Kowalik, 69′), Michał Rutkowski, Denis Potoma, Eryk Galara (Rastislav Vaclavik, 18′), Kacper Talar (Arkadiusz Orzeł, 76′), Radosław Gołębiowski (Mateusz Bartków, 76′), Tomasz Kołbon, Tomasz Nawrotka, Jakub Wróbel (Mikołaj Kwietniewski, 76′).

Polonia: Kamil Hajduk, Łukasz Zejdler (Dominik Budzik, 62′), Michał Bedronka, Norbert Radkiewicz, Daniel Ściślak (Krzysztof Ropski, 62′), Igor Ławrynowicz, Lucjan Zieliński (Konrad Andrzejczak, 62′), Patryk Stefański, Szymon Jopek (Filip Żagiel, 62′), Tomasz Gajda, Dawid Wolny.