’Potrzebna krew – Twoja także’, pod takim hasłem Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie zachęca do udziału w akcji honorowego oddawania krwi.
Prezes klubu HDK wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma podkreśla, że oddając krew można pomóc osobom potrzebującym, które przechodzą ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby.
– Są to akcje, które pomagają i wspierają osoby, które potrzebują tej krwi. Będziemy to robili cyklicznie. Zapotrzebowanie jest bardzo duże jeśli chodzi o osoby, które potrzebują tego najcenniejszego daru oddawanego przez drugiego człowieka.
Akcja odbędzie się we wtorek, 19 września w godz. od 8:00 do 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38. Rejestracja w godzinach od 8.00 do 11.00.
W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz tłustych posiłków. Żeby wziąć udział w akcji, trzeba mieć ze sobą dowód osobisty.


![Niebezpieczne zdarzenie na drodze w Orłowie. Samochód zahaczył o dwoje dzieci [AKTUALIZACJA] 3 fot. freepik](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mezczyzna-jedzie-na-rowerze-przez-park-na-sciezce-obok-kolorowej-szyny-widok-z-tylu-dloni-na-kierownicy-z-bliska-350x250.jpg)




![Jest projekt nowego budżetu z inwestycjami. Radni po świętach zdecydują co dalej [WIDEO] 8 benedykt wegrzyn001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/10/benedykt_wegrzyn001-350x250.jpg)


![Niebezpieczne zdarzenie na drodze w Orłowie. Samochód zahaczył o dwoje dzieci [AKTUALIZACJA] 11 fot. freepik](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mezczyzna-jedzie-na-rowerze-przez-park-na-sciezce-obok-kolorowej-szyny-widok-z-tylu-dloni-na-kierownicy-z-bliska-120x86.jpg)


![Wiara w Chrystusa trwa tu od kilkudziesięciu pokoleń. Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jazowsku świętowała jubileusz 800-lecie istnienia [ZDJĘCIA] 14 parafia Jazowsko](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/parafia-Jazowsko-120x86.jpg)

