Cztery dni wspólnej drogi, modlitwy i radości. Dołączyć mogą starsi i młodsi, którzy chcą jechać rowerem na Jasną Górę.
Pielgrzymka wyruszy z 12 miejscowości. Odbędzie się od 16 do 19 lipca. Trwają zapisy.
– Podczas tej pielgrzymki jest duża wspólnota. W tamtym roku było ponad tysiąc sto osób. Będą nam towarzyszyć słowa: 'Uczniowie – misjonarze. Jaki słuch, taki ruch’. Chcemy skupić się na Słowie Bożym. Jeżeli otrzymujemy Słowo Boże i słyszymy to słowo, to będziemy odpowiadać na to słowo, wykonując ten właściwy ruch
– mówi dyrektor pielgrzymki ks. Paweł Szczygieł.
Rekolekcjonistą na szlaku będzie ks. dr Tomasz Rąpała.
Każdego dnia będzie Msza św. Na postojach także odmawiane będą różne modlitwy. Jak mówi ks. Paweł Szczygieł, pielgrzyma jest dla wszystkich – młodzieży, dorosłych i rodzin.
– Każdy da radę, kto jest w stanie przejechać 20 km na rowerze. Te odcinki, które są zaplanowane nie są dłuższe niż 20 km. Jeżeli jest jakiś odcinek, który ma ponad 20 km, to on jest tylko ze względu na to, że jest po płaskim terenie. W tamtym roku były całe rodziny. To też taka zachęta, by i w tym roku wybrać się na pielgrzymkę rowerową.
Zapisy trwają do 12 lipca. Szczegóły są na stronie https://rowerowapielgrzymkatarnowska.pl/produkt/uczestnictwo/
Patronat sprawuje Radio RDN Małopolska.














