Historia Polski w piosenkach to nowy cykl audycji w radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Powstały one przy współpracy z dziećmi i młodzieżą z naszego regionu, a ich celem jest bliższe poznanie utworów, które towarzyszyły Polakom w walce o niepodległość.
Przez polskie dzieje, wraz z Łukaszem Raczkowskim, najmłodszych poprowadzi nowosądecki historyk, Jakub Bulzak. Jako pierwszą, poznaliśmy historię pieśni Bogurodzica.
– Trudno jest wskazać konkretną datę i miejsce jej powstania, nie mówiąc już o autorze. Autor jest anonimowy, a utwór powstał w XIII wieku
– dodał Jakub Bulzak.
Audycję Historia Polski w piosenkach na antenie radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz możecie usłyszeć we wtorki o godz. 13.15, do końca października
Audycja jest finansowana ze środków województwa małopolskiego.




![Był społecznikiem i filantropem. Tak wygląda jego grób. Mieszkańcy chcą go odnowić [ZDJĘCIA] 5 fot. Gmina Stary Sącz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/nagrobek_stary_sacz-350x250.jpg)









