W 2024 roku mija 80 lat od wybuchu powstania warszawskiego, z tej okazji powstaną w całej Polsce wyjątkowe murale. Pierwsze w Brzesku i Wrocławiu.
Brzesko ma już jeden mural historyczny, który nawiązuje do II wojny światowej. Kolejny przypomni o powstaniu warszawskim.
– W Brzesku mamy jeden mural historyczny, który przypomina nam wydarzenia z przede wszystkim bombardowania w Brzesku, które miało miejsce 5 września 1939 roku. Natomiast niebawem, najprawdopodobniej już w październiku pojawi się drugi mural, który będzie dotyczył historii powstania warszawskiego. To już zostało ogłoszone podczas konferencji w Warszawie BohaterOn—a , że w ramach 80 rocznicy powstania warszawskiego powstanie 80 murali i pierwszy mural który pojawi się na szkole będzie w Brzesku
– mówi Barbara Tuzel-Górczewska nauczycielka historii, autorka i reżyserka spektakli teatralnych o Żołnierzach Wyklętych, laureatka srebrnej statuetki BohaterOn—a.
Jak podkreśla, powstanie muralu na szkole w Brzesku ma posłużyć za przykład dla placówek edukacyjnych, które we wrześniu będą zachęcane do włączania się do konkursu, który zostanie niebawem ogłoszony przez BohaterOn—a.

![Zamiast siedzieć w domu, zrobili coś pożytecznego. Młodzież chętnie wzięła udział w Akcji Kilo [ZDJĘCIA] 2 akcja kilo](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/akcja_kilo-350x250.jpg)

![Zderzenie samochodów w Gromniku. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA] 4 fot. 112Tarnow.pl - Tarnowski Portal Ratowniczy](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/599129514_1401106584719258_4352073299233235754_n-350x250.jpg)






![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 11 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-120x86.jpg)



