To miejsce pozwoli na organizację wielu ważnych wydarzeń, ale będzie to także miejsce, z którego będą korzystać mieszkańcy, np. organizując tam imprezy okolicznościowe.
Nowe Wiejskie Centrum Kultury w Radgoszczy-Narożnikach, które powstało w budynku dawnej podstawówki jest już gotowe. Trwają końcowe odbiory pomieszczeń.
– Jest to adaptacja, rozbudowa i modernizacja dawnej siedziby szkoły podstawowej z przeznaczeniem na szkolenia, konferencje, uroczystości okolicznościowe dla mieszkańców Radgoszczy i mieszkańców sąsiednich miejscowości, którzy licznie odwiedzają naszą miejscowość
– mówi wójt gminy Radgoszcz Marek Lupa.
Koszt inwestycji to 5 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków rządowych będzie wynosiło 4,3 mln zł. Uroczyste otwarcie za ok. trzy tygodnie.










![Ruszył przetarg na projekt i budowę obwodnicy Limanowej [ZDJĘCIA] 11 fot. GDDKiA](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/13-Limanowa-ul.-Kosciuszki-350x250.jpg)




![Integracja, tolerancja i uczenie wrażliwości. Europejski Tydzień Autyzmu w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 16 MOK 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/MOK-1-120x86.jpg)

