Szkoła podstawowa w Rychwałdzie i budynek urząd gminy w Pleśnej jeszcze w tym roku doczekają się termomodernizacji.
Jak podkreśla wójt gminy Pleśna, w okolicy już niemal wszystkie budynki są gotowe na tegoroczny okres jesienno-zimowy.
Józef Knapik podkreśla, że dzięki tej inwestycji będzie cieplej, oszczędniej i z korzyścią dla środowiska.
– Na terenie naszej gminy mamy już wszystkie budynki publiczne stermomodernizowane z poprzednich dofinansowań z Urzędu Marszałkowskiego. Zostały nam dwa obiekty i chcemy tego dokonać. Po pierwsze, żeby płacić mniej za ogrzewanie, po drugie, żeby wypełnić zapisy dotyczące ochrony środowiska w gminie.
Koszt ocieplenia budynków szkoły podstawowej i urzędu gminy to ok. 2,1 mln zł. 90% z tej kwoty gmina otrzyma z dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego.




![Straż Gminna w Podegrodziu już w przyszłym roku? Samorząd dostał pieniądze na zatrudnienie pracownika i sprzęt [WIDEO] 5 Malgorzata Gromala](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Malgorzata-Gromala-350x250.jpg)


![Zima nie przeszkadza w budowie zaplecza dla sportowców [ZDJĘCIA] 8 swidnik swietlica 4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/swidnik_swietlica-4-350x250.jpg)




![Przed zimą stracili dach nad głową. Pomoc dla pogorzelców z Krosnej jest przygotowywana [WIDEO] 13 pogorzelcy krosna gmina](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pogorzelcy_krosna_gmina-120x86.jpg)

