Do wypadku na drodze wojewódzkiej 977 w Łużnej w powiecie gorlickim doszło w piątek (07.07) po godz. 18.00. W zderzeniu 2 samochodów osobowych uczestniczył 3 osoby. Jedna z nich została ranna.
Jak informują gorliccy strażacy, poszkodowaną osobą była dziewczynka, podróżująca w jednym z pojazdów. Została ona zabrana do szpitala przez załogę pogotowia ratunkowego. Podczas akcji ratunkowej na drodze było wahadło. Ruch został udrożniony przed godz. 20.00.
Również strażacy z powiatów nowosądeckiego i limanowskiego nie mieli spokojnego początku weekendu. Ok. godz. 21.30 w Żegiestowie (gmina Muszyna) samochód osobowy uderzyła w bariery ochronne. Tam akcja ratunkowa zakończyła się przed północą. A po północy w Zalesiu (gmina Kamienica) na drodze powiatowej dachował samochód osoby, a usuwaniu skutków wypadku trwało godzinę. Jak poinformowali strażacy, zarówno w Żegiestowie, jak i w Kamienicy obyło się bez osób poszkodowanych.


![Motomikołaje pokazali moc. Z sądeckiego rynku wyruszyła parada [ZDJĘCIA, WIDEO] 3 motomikolajee](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/motomikolajee-350x250.jpg)


![Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej przeżywają adwentowe przygotowania do świąt [ZDJĘCIA] 6 grodek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/grodek-350x250.jpg)




![Brama Miasta ma być nową wizytówką Nowego Sącza. Co na to mieszkańcy? [ZDJĘCIA] 11 fot. {wizualizacja} dzięki uprzejmości portalu miastoNS.pl](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/1-120x86.jpg)



