100 kilometrów kanalizacji ma działać w gminie Limanowa na zakończenie obecnej kadencji samorządowej. Taką deklarację w radiu RDN Nowy Sącz złożył wójt Jan Skrzekut.
Jak mówił samorządowiec, będzie to około 80 km więcej, niż było gotowe na początku kadencji.
– Ostatnie kilometry zostaną wykonane właśnie do wiosny 2024 roku – dodał Jan Skrzekut.
– Jest realizowany ogromny projekt z Polskiego Ładu, czyli 33 km na drodze w dwóch miejscowościach, w Męcinie i Pisarzowej. Są też prowadzone mniejsze prace. Przygotowujemy się do kanalizacji miejscowości Koszary, a z pieniędzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wykonamy na w Sowlinach 17 km kanalizacji. Będzie też trzeba wykonać łącznik do oczyszczalni, którą trochę przeprojektowaliśmy.
Według wójta Jana Skrzekuta, rozbudowa kanalizacji to obok inwestycji w oświatę najważniejsze działania gminy Limanowa w tej kadencji samorządowej.



![50-lecie Karczmy u Walusia w Krościenku nad Dunajcem [ARTYKUŁ SPONSOROWANY] 4 karczma u walusia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/karczma_u_walusia-350x250.jpg)
![Tragedia w Ropie. Nie żyje 80-letnia kobieta, która miała zostać postrzelona [ZDJĘCIA] 5 fot. halogorlice.info](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/postrzelenie_ropa5-350x250.jpg)
![Gorące przywitanie mistrzyń cheerleadingu w Nowym Sączu [WIDEO] 6 cheerleadarki](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/cheerleadarki-350x250.jpg)






![Pożegnali garnitury. Alumni trzeciego roku mają już sutanny [ZDJĘCIA] 13 IMG 5127 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_5127-1-120x86.jpg)

