Recytowali, śpiewali, malowali i sprawdzali swoją wiedzę. Uczniowie zmierzyli się w IX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Józefie Piłsudskim. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych podczas uroczystej gali podsumowano konkursowe zmagania i nagrodzono laureatów. Można było również wysłuchać laureatów pierwszych miejsc w kategoriach: recytacja i śpiew.
W tegorocznej edycji wzięło udział 420 uczniów z całego powiatu tarnowskiego. Uczestnicy rywalizowali w konkursie recytatorskim, mogli zaprezentować pracę plastyczną, przygotować prezentację multimedialną, a także rozwiązać test.
– Recytowałam 'Łowczówek Legioniści” Piotra Jasiaka. – Uczestniczyłem w konkursie wiedzy. Pytania były dosyć trudne niektóre, ale też niektóre były też takie powszechne. – Interesuje się historią Józefa Piłsudskiego, też konkurs wiedzy. – Zaprezentowałyśmy grupowy śpiew 'Kochana Ojczyzno”. – Dostałam wyróżnienie w kategorii – poezja śpiewana. Jestem bardzo dumna z siebie, że mogłam tutaj być i cokolwiek osiągnąć w tym konkursie. – Namalowałam Piłsudskiego na szkle. Bardzo się cieszę, że moja ciężka praca włożona w tę pracę została doceniona. – Najbardziej lubię historię i interesują mnie takie rzeczy. Niektóre pytania były trudniejsze, inne łatwiejsze, a niektórych w ogóle się nie spodziewałam.
Wykład poświęcony Józefowi Piłsudskiemu wygłosiła dr hab. Eliza Krzyńska-Nawrocka z Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.
Konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim pod patronatem radia RDN Małopolska odbył się już po raz dziewiąty.
Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie.













![ZSP nr 7 stawia na widoczność i bezpieczeństwo – kreatywna edukacja w praktyce [ZDJĘCIA] 14 odblaski](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/odblaski-350x250.jpg)


![Opóźnia się oddanie nowej siedziby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu [WIDEO] 17 slawomir wojta studio 05 2025](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/05/slawomir_wojta_studio_05_2025-120x86.jpg)


