Cudowny obraz z tego sanktuarium uznawany jest za jeden z najpiękniejszych wizerunków maryjnych w Polsce. W najbliższej audycji Święte, piękne i nasze. Szlakiem sanktuariów diecezjalnych” odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu.
Jak mówi jezuita o. Marek Wójtowicz, obraz pochodzi z XVI wieku i od tego czasu pielgrzymują do niego wierni.
– Ten obraz jest bardzo piękny i jest też takim świadectwem przechodzenia od stylu gotyckiego do stylu renesansowego. I też taka ciekawostka, że Pan Jezus nie jest małym dzieckiem, ale już dorosłym mężczyzną co podkreśla jego królewskość, jego panowanie. Obraz jest umieszczony w ołtarzu neogotyckim w naszym kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Nowym Sączu.
Na audycje na antenie radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz 'Święte, piękne i nasze. Szlakiem sanktuariów diecezjalnych” zapraszamy w każdą sobotę o 17.




















![Słuchacze naszego radia poznali sposób na zdrowie. To ziołomiody [ZDJĘCIA] 21 KDN ziolomiod](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/KDN_ziolomiod-120x86.jpg)
![Straż Gminna w Podegrodziu już w przyszłym roku? Samorząd dostał pieniądze na zatrudnienie pracownika i sprzęt [WIDEO] 22 Malgorzata Gromala](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Malgorzata-Gromala-120x86.jpg)


