Nie można korzystać z części miejsc parkingowych w centrum Tymbarku. Powodem jest rozpoczęcie kolejnego etapu rewitalizacji rynku. Wszystkie prace mają zakończyć się w tym roku.
Wcześniej wyburzone zostały toalety i przystanek autobusowy.
– Po zakończeniu prac budynek mieszczący te dwa obiekty ma zmienić się nie tylko pod względem wizualnym – mówi radiu RDN Nowy Sącz, wójt gminy Paweł Ptaszek.
– Te toalety będą dostosowane do nowych standardów, chociażby dla osób niepełnosprawnych. Będzie tam też stworzony pokój – garderoba, dla osób występujących na scenie. Zainstalowany zostanie też nowy przystanek, więc na pewno ta części rynku zyska nowy blask
– dodaje Ptaszek.
W ramach rewitalizacji na rynku powstanie nowa fontanna, a aktualna płyta zostanie oczyszczona. W planie są też nasadzenia zieleni.
![Parking na rynku w Tymbarku jest częściowo nieczynny [ZDJĘCIA] 1 fot. Paweł Ptaszek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2023/02/1-2-750x536.jpg)





![Żywe szopki na Sądecczyźnie. Można je odwiedzać również po świętach [ZDJĘCIA] 7 fot. Parafia Biegonice](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_biegonice_2025-350x250.jpg)


![Zakończenie Roku Jubileuszowego w Tarnowie [28.12.2025] 10 IMG 1261](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_1261-120x86.jpg)




