Świąteczna choinka w tym roku przyjedzie pod okno papieskie w Krakowie z Nadleśnictwa Piwniczna. Okazała jodła, która została już wybrana rośnie w dolinie Małej Roztoki u podnóża Radziejowej, najwyższego szczytu Beskidu Sądeckiego.
– Zostaliśmy wyróżnieni. Ta tradycja będzie już realizowana po raz 16. Drzewo będzie miało wysokość około 16 metrów, a rozpiętość jego gałęzi u podstawy wynosi około 6 metrów, więc będzie to naprawdę okazałą choinka
– mówi nadleśniczy Stanisław Michalik z Nadleśnictwa Piwniczna.
Cała operacja przewozu choinki z doliny Małej Roztoki do Krakowa zaplanowana jest na 13 grudnia. Drzewo ma być ustawione na ulicy Franciszkańskiej 4 jeszcze przed północą.

![Pożar garażu w Łękawicy. Jedna osoba poparzona [AKTUALIZACJA] 2 fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kolaz-pozar-350x250.jpg)







![Pożar garażu w Łękawicy. Jedna osoba poparzona [AKTUALIZACJA] 10 fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kolaz-pozar-120x86.jpg)




