Pociągi wracają na tory. Od czwartku 1 grudnia znów będą jeździć na trasie z Nowego Sącza do Tarnowa oraz do Krynicy-Zdroju.
Zakończył się trwający prawie 2 miesiące remont na linii kolejowej nr 96 z Tarnowa do Leluchowa. Tym samym podróżujący koleją przesiądą się od 1 grudnia z autobusów komunikacji zastępczej z powrotem na pociągi. Od kilku tygodni można było już jeździć nimi z Nowego Sącza w stronę Piwnicznej i Muszyny, a od czwartku taka możliwość będzie już na całej trasie.
Pasażerowie linii Tarnów – Krynica z zadowoleniem mówią o powrocie pociągów.
– Bardzo dobrze, pociągiem podróżuje się zdecydowanie wygodniej. To ułatwi mi podróżowanie. Cieszę się, że wróciły pociągi zamiast komunikacji zastępczej – nareszcie
– mówią podróżni.
Tym razem trwający od połowy października remont dotyczył nie torowiska, a przejazdów kolejowych oraz mostków na terenie powiatów nowosądeckiego i tarnowskiego. Przez ten czas podróżni korzystali z podstawianych przez spółkę PolRegio autobusów, które zatrzymywały się przy każdej stacji i przystanku kolejowym.
Pociągi z Nowego Sącza do Tarnowa, Muszyny, Piwnicznej, czy Krynicy będą jeździły przez całą zimę. Od marca znów planowany jest remont na linii 96, a na trasę wrócą autobusy.

![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 2 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-350x250.jpg)


![Chełmiec będzie miastem? Obietnice gminy, ale też wątpliwości mieszkańców [ZDJĘCIA] 5 chelmiec miastem](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/chelmiec_miastem-350x250.jpg)




![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 10 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-120x86.jpg)


!["Polska Za Pokojem". Antywojenna manifestacja w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 13 kjbjhvb8](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kjbjhvb8-120x86.jpg)

