Budowa nowego mostu na Dunajcu w Tylmanowej może zakończyć się końcem listopada. Wójt gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk mówił w programie Słowo za słowo na antenie RDN Nowy Sącz, że prace idą zgodnie z harmonogramem, a nawet szybciej.
Most połączy drogę wojewódzką w Tylmanowej z osiedlem Brzegi.
– Budowa tego mostu była koniecznością. Dobrze, że znalazły się pieniądze na jego sfinansowanie. Planujemy też dobudowanie zatoczki autobusowej. Cieszę się, że w tych trudnych czasach tak duża inwestycja idzie zgodnie z harmonogramem, a nawet możemy zrealizować ją przed terminem
– podkreślił wójt gminy Ochotnica Dolna.
Pierwotnie zakładano, że most za około 12,5 miliona złotych powstanie w pierwszym kwartale 2023 roku. Budowa jest finansowana z dotacji rządowych oraz dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Zobacz rozmowę z Tadeuszem Królczykiem:
![Nowy most na Dunajcu w Tylmanowej może być gotowy szybciej [ROZMOWA] 1 krolczyk tadeusz studio 11 2022](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2022/11/krolczyk_tadeusz_studio_11_2022-750x536.jpg)



![Integracja, tolerancja i uczenie wrażliwości. Europejski Tydzień Autyzmu w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 5 MOK 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/MOK-1-350x250.jpg)

![W Grybowie jest już nowa karetka. W nowym roku ruszy budowa nowej podstacji pogotowia [ZDJĘCIA] 7 gfdf31](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/gfdf31-350x250.jpg)



![ZSP nr 7 stawia na widoczność i bezpieczeństwo – kreatywna edukacja w praktyce [ZDJĘCIA] 11 odblaski](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/odblaski-120x86.jpg)
![Wielki sukces piłkarek Starówki Nowy Sącz. Wygrały na stadionie narodowym! [WIDEO] 12 fot. zorlikanastadion.pl](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/starowka_ns_z_orlikanastadionpl-120x86.jpg)


