Już w piątek (30.09) na tarnowskim rynku rozpocznie się trzydniowe święto nauki. Wydarzenia Festiwalu będą odbywać się w czterech strefach: pokazów, programowania, wystawienniczej i edukacyjno-naukowej.
– Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja kultury, nauki i jej osiągnięć, mówi Agnieszka Kawa, zastępca prezydenta Tarnowa.
– Podczas tej trzydniowej imprezy będzie uruchomionych bardzo dużo pokazów naukowych, popularno-naukowych. Zaprosiliśmy Heweliuszy Nauki, będzie udostępnione planetarium, będą cieszące się popularnością klocki lego. Oprócz tego będziemy mówić w sesji popularno-naukowej o automatyzacji i robotyzacji w medycynie. To będzie taki temat przewodni, naukowy, o którym chcielibyśmy się w sposób wykładowo, panelowo-dyskusyjny dzielić z naszą publicznością.
Wydarzenie dedykowane jest zarówno dorosłym jak i najmłodszym mieszkańcom miasta i regionu. Festiwal Nauki i Techniki potrwa do 2 października.


![Nowy rok na rynku w Nowym Sączu. Mieszkańcy bawili się w rytmach latino [WIDEO] 3 fot. Urząd Miasta Nowego Sącza](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2026/01/sylwester2025_ns-350x250.jpg)








![Fajerwerki i petardy mogą być niebezpieczne. Strażacy odradzają ich używania [WIDEO] 12 slawomir wojta studio 05 2025](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/05/slawomir_wojta_studio_05_2025-120x86.jpg)


