Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Tropiu, w powiecie nowosądeckim. Jak podają strażacy, użądlonych zostało siedmioro dorosłych i jedno 4-letnie dziecko. Trzy osoby trafiły do szpitala.
Gniazdo szerszeni znajdowało się na jednej ze stacji drogi krzyżowej, która ulokowana była w tutejszym lesie. W trakcie modlitwy rodzina została zaatakowana przez owady. Szerszenie użądliły w sumie 8 osób, w tym 4-letnie dziecko.
Na miejscu pierwsi pojawili się strażacy z Nowego Sącz i lokalnych OSP. Pomocy, udzielały też załogi pogotowia ratunkowego, które zabrały do szpitala dziecko i dwie starsze osoby, 62-letnią kobietę i 70-letniego mężczyznę, którzy uskarżali się na dolegliwości.
Strażacy usunęli gniazdo szerszeni. Rozebrali też część drewnianych elementów stacji drogi krzyżowej, które przekazali później proboszczowi.
Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny.
 ![Szerszenie pogryzły pielgrzymów, którzy uczestniczyli w drodze krzyżowej [ZDJĘCIA] 1 fot. Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2022/09/1-3-750x536.jpg)









![Po świątecznym weekendzie będą zamknięte dwie powiatówki [MAPA UTRUDNIEŃ] 11 kruzlowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/kruzlowa-120x86.jpg)


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
