Nowy budynek przykuwa już oko swoją nowoczesną formą. To dwupiętrowa bryła, przed którą znajduję się też plac zabaw. Władze samorządu liczą na to, że od września dzieci będą mogły przenieść się do nowego budynku.
– Teraz trzeba je tylko urządzić – zapewnia wójt gminy, Jan Kotarba.
– Teraz trwa wyposażanie przedszkola w meble. Niestety firma odpowiedzialna za przyłączenie do sieci energetycznej i jej podwykonawcy trochę się spóźniają, ale mamy nadzieję, że wyrobią się do początku nowego roku szkolnego. Samo przedszkole działa w budynku szkoły, więc nie będzie przerw w jego działaniu. Przesunie się tylko przejście ze starego budynku do nowego – dodaje wójt.
Nowe przedszkole pomieści cztery oddziały. Powstało na działce gminnej przy aktualnej podstawówce. W szkole, dzięki wyprowadzce przedszkolaków, w przyszłości ma przybyć miejsca dla uczniów starszych roczników.










![Mieszkańcy gminy Łukowica zapłacą więcej za wywóz śmieci [WIDEO] 11 bogdan luczkowski14 11 2025 scaled e1763114199172](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/bogdan_luczkowski14_11_2025-scaled-e1763114199172-120x86.jpg)
![Zima w natarciu! Tysiące domów bez prądu. Jest apel służb [AKTUALIZACJA] 12 1 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/1-1-120x86.jpg)


