Woda podczas upałów jest na wagę złota nie tylko u ludzi, ale także w przypadku psów i kotów. Jeśli musimy wyjechać na cały dzień, a czworonóg zostaje przy domu, trzeba mu zostawić wystarczającą ilość wody.
– Możemy ją wzbogacić o elektrolity – mówi sądecki weterynarz Marian Jankisz.
– Powinniśmy też zwrócić uwagę na to, że pies może łatwo rozlać miskę z wodą. Dobrze zatem poprosić sąsiada, by zaglądał na naszego pupila. Jeśli pies zostanie bez wody, może się to skończyć bardzo źle – dodaje.
Specjaliści podkreślają, by nie tylko zostawiać miski z wodą przy domu, ale także brać je na spacery, by zwierzak mógł uzupełnić płyny podczas wędrówki.








![Radni będą głosować na nowym budżetem powiatu limanowskiego. Jakie inwestycje są zaplanowane na 2026 rok? [WIDEO] 9 mieczyslaw uryga001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mieczyslaw_uryga001-350x250.jpg)

![Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej przeżywają adwentowe przygotowania do świąt [ZDJĘCIA] 11 grodek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/grodek-120x86.jpg)
![Gala Seniora w Wojniczu [22.11.2025] 12 IMG 1335](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1335-120x86.jpg)


