Park przy szpitalu w Nowym Sączu zostanie odnowiony. Projekt dotyczący tego miejsca został wybrany przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego. Zaniedbany i zapomniany przez lata teren może nabrać nowego blasku i to już w przyszłym roku.
Są tu wiekowe drzewa tworzące zacisze, jest ścieżka, brakuje ławek, koszy na śmieci czy po prostu bardziej funkcjonalnego zagospodarowania terenu. Park przy najstarszym budynku sądeckiej placówki ma jednak potencjał, żeby stać się odskocznią od często trudnych tematów, które wiążą się z wizytami czy pobytem w szpitalu.
Niektórzy wspominają zresztą dawną świetność tego miejsca. – Tu kiedyś było coś takiego, pamiętam ławeczki i ludzi, jak tu spacerowali – opowiada sądeczanka.
Łatwo więc o zwolenników odnowienia tego terenu. – Nie wiem, czy ze szpitala wolno wychodzić chorym, ale dla odwiedzających świetna sprawa. Jak jest się zdenerwowanym, można przejść się i uspokoić – dodają kolejne osoby odwiedzające szpital.
Takich opinii było więcej, bo sądeczanie w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego oddali na ten projekt ponad 1,5 tysiąca głosów.
– Konkurencja jest duża i jak to powiedział jeden z działaczy naszej fundacji – zdobyć głosy i sprawić, żeby projekt zakwalifikował się do realizacji to jak zdobyć medal olimpijski. Nam się to udało – cieszy się prezes Fundacji Nowe Kierunki, Joanna Nogal-Gromala.
– Cała inwestycja ma kosztować około 150 tysięcy złotych, a jak będzie to wyglądało, to mam nadzieje przekonamy się w przyszłym roku, ponieważ samą realizacją przedsięwzięcia zajmuje się Urząd Marszałkowski – dodaje.
Wiadomo jednak, że możliwe będzie wykonanie nowych nasadzeń, czy ustawienie ławek i stworzenie nowej ścieżki prowadzącej przez teren. – To już będzie dobra przestrzeń dla pacjentów i odwiedzających – zaznacza dyrektor szpitala, Lidia Zelek.
Dodajmy, że w budżecie obywatelskim wygrał także projekt dotyczący zakupu i montażu klimatyzacji i oczyszczaczy powietrza w sądeckim szpitalu. Mają one trafić na onkologię.
![Park przy szpitalu w Nowym Sączu ma zmienić się nie do poznania! [WIDEO] 1 park szpital NS 09 2021008](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2022/07/park_szpital_NS_09_2021008-750x536.jpg)


![Tragedia w powiecie limanowskim. Pożar i śmierć kobiety [ZDJĘCIA] 4 fot. OSP Łososina Górna](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pozar_krosna_osp_lososina-350x250.jpg)
![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 5 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-350x250.jpg)
![Chełmiec będzie miastem? Obietnice gminy, ale też wątpliwości mieszkańców [ZDJĘCIA] 6 chelmiec miastem](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/chelmiec_miastem-350x250.jpg)



![Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych [16.11.2025] 10 IMG 0260](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_0260-120x86.jpg)
![Wyjątkowy jubileusz w Krynicy-Zdroju. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II obchodził 100-lecie istnienia [ZDJĘCIA] 11 Jubileusz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Jubileusz-120x86.jpg)



