70 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej zasiliło szeregi posługujących w diecezji tarnowskiej.
Uroczyste błogosławieństwo odbyło się w sobotę, 27 czerwca, podczas Mszy św. w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Eucharystii przewodniczył biskup Stanisław Salaterski.
Dla wielu nowych szafarzy posługa ta jest kontynuacją służby, jaką pełnili w młodości.
-Służyłem w dzieciństwie, byłem ministrantem, lektorem. Teraz twierdziłem, że jestem niegodzien, ale ksiądz proboszcz przekonał mnie, że się nadaję. Dlatego przyjąłem tę funkcję i chcę służyć tak jak w młodości
-mówił Tomasz Kokoszka z parafii Kobyle
Swoją posługą szafarze chcą też dać świadectwo wiary.
-To jest wielkie zaufanie mojego, naszego Kościoła, księdza proboszcza do pełnienia tej funkcji. Ale motywacją był też taki aspekt rodzinny. By moi synowie i córka jeszcze bardziej zbliżyli się do Pana Jezusa Eucharystycznego
-mówił Józef Parys z parafii św. Maksymiliana w Tarnowie
Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej przede wszystkim zanoszą Eucharystię osobom chorym i cierpiącym, które nie mogą uczestniczyć we Mszy św.
-Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej są przede wszystkim posłani w niedzielę do chorych, cierpiących. Wcześniej te osoby mogły przychodzić do kościoła, dzisiaj już nie mogą, więc Kościół musi przyjść do nich z Najświętszą Eucharystią. Drugim zadaniem jest rozdawanie Komunii Świętej w kościołach, ale tylko w sytuacjach, kiedy jest zbyt duża liczba wiernych, a zbyt mało szafarzy zwyczajnych. Ta ich rola się coraz bardziej rozszerza. Są takimi pomocnikami księży proboszczów, księży wikariuszy. Stanowią taką prawą rękę. W wielu kwestiach doradzają. I pomagają w codziennym duszpasterstwie
-mówił diecezjalny duszpasterz nadzwyczajnych szafarzy, ks. Jakub Jasiak
Obecnie w diecezji tarnowskiej posługuje kilkuset nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.














