Limanowa dostała promesę z urzędu wojewódzkiego na dokumentację geologiczną osuwiska przy ul. Paderewskiego. Wcześniej wyłoniony został wykonawca.
– Umowa ma zostać podpisana jeszcze w tym tygodniu – powiedział radiu RDN Władysław Bieda, burmistrz Limanowej.
– Musimy prowadzić pełną procedurę wymaganą przy likwidacji osuwisk. Został wybrany wykonawca prac geologicznych. Myślę, że niezwłocznie przystąpi do badań, które będą podstawą do opracowania projektu budowlanego na usunięcie osuwiska – dodał.
Miasto Limanowa dostanie 70 tysięcy od wojewody na wspomnianą dokumentację geologiczną. W miejscu, gdzie na ul. Paderewskiego osunęła się ziemia, droga jest zamknięta. Kierowcy korzystają z objazdu ul. Wojska Polskiego.

![Św. Barbara już czuwa nad pracownikami Kopalni Surowców Skalnych w Klęczanach [ZDJĘCIA] 2 fot. Gmina Chełmiec](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/sw.-Barbara-350x250.jpg)







![Św. Barbara już czuwa nad pracownikami Kopalni Surowców Skalnych w Klęczanach [ZDJĘCIA] 10 fot. Gmina Chełmiec](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/sw.-Barbara-120x86.jpg)


![100 lat temu znów zaczęła działać. Parafia w Grywałdzie świętowała jubileusz [ZDJĘCIA] 13 grywald glowne](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/grywald_glowne-120x86.jpg)

