Jedna ofiara śmiertelna i dwie osoby ranne przewiezione do szpitala – to bilans dwóch wypadków, do jakich doszło w sobotnie wczesne popołudnie w powiecie bocheńskim.
Pierwszy zdarzył się ok. godz. 13:30 w Dąbrówce (gm. Rzezawa). Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne. Niestety mimo podjętych działań przez ratowników, jedna nich z zmarła.
– Kierujący samochodem marki skoda fabia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu samochodem marki mazda, doprowadzając do wypadku. Skodą podróżował 46-letni mieszkaniec powiatu miechowskiego wraz z trójką pasażerów. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. To 18-letni mężczyzna. Druga osoba poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala – mówi st. sierż. Daniel Bułatowicz z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.
22-letni kierowca mazdy nie doznał obrażeń. Na miejscu policja wciąż prowadzi czynności pod nadzorem prokuratury.
Kilka minut później w Brzeźnicy (gm. Bochnia), na drodze powiatowej doszło do zderzenia dwóch pojazdów.
– Kierująca samochodem marki seat ibiza jechała od strony miejscowości Łazy i w momencie wykonywania manewru skrętu w lewo na posesję zderzyła się z samochodem marki BMW – przedstawia rzecznik bocheńskiej policji.
25-letniej mieszkance gminy Rzezawa nic się nie stało, ale jechała wraz ze swoim 6-tygodniowym dzieckiem, które zostało do szpitala na badania. 26-letni kierowca BMW oraz jego pasażerka nie odnieśli obrażeń.



![To nie będą łatwe dni dla kierowców w Limanowej i w Mordarce [OBJAZDY] 4 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mordarka_pkp_plk-350x250.jpg)




![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 9 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-350x250.jpg)

![Wiara w Chrystusa trwa tu od kilkudziesięciu pokoleń. Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jazowsku świętowała jubileusz 800-lecie istnienia [ZDJĘCIA] 11 parafia Jazowsko](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/parafia-Jazowsko-120x86.jpg)
![Chełmiec będzie miastem? Obietnice gminy, ale też wątpliwości mieszkańców [ZDJĘCIA] 12 chelmiec miastem](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/chelmiec_miastem-120x86.jpg)


