Około 250 balkonów zostało zamontowanych dla mieszkańców bloków należących do Spółdzielni Mieszkaniowej Jaskółka w Tarnowie. Jak mówi Stefan Cholewa, członek zarządu spółdzielni pierwsze prośby o balkon pojawiły się już 3 lata temu.
– Rozpoznaliśmy temat kto w Polsce produkuje, montuje, dostawia takie balkony. Po zamontowaniu na pierwszym budynku, mieszkańcy pozostałych zaczęli składać wnioski o montaż takich balkonów. Spółdzielnia przyjęła wnioski, rozpoznaliśmy rynek i otworzyliśmy nowy przetarg. Okazało się, że taką pracę może wykonywać firma tarnowska – dodaje.
Jak podkreśla Stefan Cholewa dobudowanie balkonów to strzał w dziesiątkę.
– Mieszkańcy są zadowoleni, balkony się sprawdzają. Wymiarowo są podobne, wszystkie mają po 3m2 – mówi.
Każdy z balkonów wykonany jest ze stali, a podłoga z płyt kompozytowych . To duża wygoda, za którą mieszkańcy zapłacą w ratach przez okres 10 lat.
Koszt balkonu to około 12 tysięcy zł. Powstały one m.in. w blokach przy ul. Reymonta, Lelewela czy Rolniczej.
 
 







![Nowy Sącz: Ulica Kolejowa już otwarta. Zadowoleni kierowcy i mieszkańcy [ZDJĘCIA] 9 kolejowa glowne 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/kolejowa-glowne-1-350x250.jpg)


![W tej szkole nauczycielami są święci i błogosławieni [ZDJĘCIA] 12 szkola swietosci kruzlowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/szkola_swietosci_kruzlowa-120x86.jpg)

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 
