Trwają ostatnie prace przed uruchomieniem w tarnowskiej arenie 'Jaskółka’ drugiego masowego punktu szczepień. Według zapewnień, ma on zostać otwarty już w najbliższych dniach.
Decyzję o utworzeniu Masowego Punktu Szczepień w hali „Jaskółka” wydał 22 kwietnia premier Mateusz Morawiecki. W tym celu prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zdecydował o przedłużeniu dzierżawy Areny na kolejne trzy miesiące. Wcześniej miał tam być szpital tymczasowy, do którego utworzenia ostatecznie nie doszło.
– W poniedziałek mieliśmy kontrolę pod kątem logistycznym i medycznym – mówi Anna Czech, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Łukasza, który zajmuje się obsługą Masowego Punktu Szczepień w hali „Jaskółka”.
– Inspekcja Sanitarna i Narodowy Fundusz Zdrowia odbyły już wizytacje, które zakończyły się pozytywnie. Przechodzimy do kolejnego etapu, gdzie będzie możliwość utworzenia rejestracji, czyli pacjenci będą zgłaszać się do szczepień i później będziemy zamawiać szczepionki.
W hali Jaskółka zostanie utworzonych 5 wydzielonych stanowisk, gdzie będzie można przyjąć szczepionkę. Plany przewidują, że w punkcie codziennie będzie można zaszczepić 700 osób. Personel medyczny jest już skompletowany, ale wciąż można zgłaszać się do pracy.
Jak zapewnia Anna Czech, Masowy Punkt Szczepień w „Jaskółce” ma ruszyć z końcem tego tygodnia.





![Integracja, tolerancja i uczenie wrażliwości. Europejski Tydzień Autyzmu w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 6 MOK 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/MOK-1-350x250.jpg)

![W Grybowie jest już nowa karetka. W nowym roku ruszy budowa nowej podstacji pogotowia [ZDJĘCIA] 8 gfdf31](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/gfdf31-350x250.jpg)






